10 POMYSŁÓW NA DZIECIĘCEGO SYLWESTRA

New-Years-Eve-ideas-1-110 POMYSŁÓW NA NOC SYLWESTROWĄ Z DZIECIAKAMI

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Pora szykować kreacje, pompować balony i mrozić Pikolo. Jeśli jednak, zamiast myśleć o wystrzałowej sukience lub eleganckim fraku, planujecie być w pracy, drodzy animatorzy – ten post jest dla Was. Dedykujemy go również rodzicom, którzy noc sylwestrową spędzą ze swoimi pociechami.

 

 

 

 

 

 

  1. BALONOWA ODLICZANKA

Świetny pomysł na dekorację i jednocześnie odliczanie czasu, pozostałego do godziny 24:00. Baloniki mogą być zamocowane na patyczkach, jeśli macie problem ze zdobyciem helu.

balloons

  1. DESZCZ BALONÓW

Jeśli uda Wam się ta sztuka dzieciaki będą zachwycone. Deszcz balonów spadających spod sufitu urozmaica każdą imprezę. Spróbujcie przymocować folię termiczną (taką dodawaną do apteczek samochodowych, można ją kupić w aptekach lub na Allegro) pod sufitem. Jest bardzo lekka. Na zdjęciu wisi ona na wentylatorze, jednak nie każdy może się takim poszczycić. Zamiast tego folię można przyczepić na taśmie mocującej, którą łatwo się odkleja ze ściany bez zdzierania tynku. Taśma dostępna jest w marketach budowlanych.

New-Years-Eve-ideas-5

  1. SYLWESTROWE CZAPECZKI

Do ich wykonania użyjcie dużo folii spożywczej i złotka, brokatów i konfetti.

DIY.NewYearsParty.5e0bfbf9dd98ea4b9ee5f1a29ab2cec9

  1. SYLWESTROWA GRZECHOTKA

Gdy wybije północ fajnie będzie czymś pohałasować. Zróbcie z dziećmi sylwestrowe grzechotki. Potrzebne będą dwa talerze jednorazowe, coś do ozdabiania (złotka, brokaty, kolorowy papier, farby, itp.), patyczek, kasza. Po ozdobieniu talerzyków wystarczy nasypać na jeden z nich trochę kaszy i skleić klejem na gorąco lub klejem Magic dostępnym w sklepie papierniczym.

new-years-eve-kids-family-celebrate-ideas-fun-games-treats-activities-things-to-do-easy-countdown-15

  1. BITWA NA ŚNIEŻKI

Wbrew pozorom do bitwy na śnieżki wcale nie potrzeba śniegu. Wystarczy gazeta i kłębek puszystej, białej włóczki. Z gazety formujemy kulkę, która będzie odpowiadać mniej więcej rozmiarom śnieżki. Następnie owijamy ją ciasno włóczką. Śniegowa kulka gotowa J

SewCanDoIndoorSnowballFight_zps827befc9

  1. BALONOWY PING PONG

Do stworzenia paletek pingpongowych wystarczą dwa talerzyki, papierowe lub styropianowe, oraz patyczek. Przed rozgrywką dzieciaki mogą udekorować swoje paletki pisakami lub papierem kolorowym. Patyczki mocujemy na kleju Magic lub kleju na gorąco.

easy-birthday-party-games-for-kids-cheap-plan-party-ideas-2

  1. ŚWIATŁEM MALOWANE

Niezwykłą atrakcją dla dzieci będzie fotografia malowana światłem. Sposób jest bardzo prosty. Wystarczą do tego aparat fotograficzny, statyw oraz świecące w ciemnościach patyczki. Aparat mocujemy na statywie i ustawiamy długi czas naświetlania. Gasimy światło i naciskamy spust migawki i prosimy dzieci, by machały patyczkami. Takich zdjęć można zrobić kilka i wyświetlić je dzieciakom na komputerze lub rzutniku.

new-years-eve-kids-family-celebrate-ideas-fun-games-treats-activities-things-to-do-easy-countdown-31

  1. BOKSER

Kolejny pomysł na sylwestrowe odliczanie. Na arkuszu bristolu wycinamy koła takiej wielkości, by dziecko mogło włożyć rękę. Dziurki zaklejamy bibułką. Po drugiej stronie, na nitce lub kawałku wstążki przyklejamy karteczkę z zadaniem do wykonania. Bristol mocujemy do ramy wykonanej na przykład ze styropianu lub dużego pudła. Chodzi o to żeby po ustawieniu całej konstrukcji w pionie, za bristolem była wolna przestrzeń. Zabawa polega na tym, że co pewien czas (co 15, 30 lub 60 minut) jedno z dzieci „bokserskim ciosem” 😉 wyjmuje zadanie z jednego z otworów.

new-years-eve-kids-family-celebrate-ideas-fun-games-treats-activities-things-to-do-easy-countdown-5

  1. SYLWESTROWA GRA W BUTELKĘ

W tę jedyną noc w roku wszystko musi świecić i błyszczeć. Do zabawy potrzebne będą szklane butelki po napojach, fluorescencyjne gwiazdki lub farba, oraz świecące w ciemnościach bransoletki. Gwiazdkami lub farba ozdabiamy butelki i ustawiamy je w dowolna konfigurację na stole lub podłodze. Rozdajemy dzieciakom bransoletki i gasimy światło. Zadaniem dzieciaków będzie celne rzucanie do butelek.

new-years-eve-kids-family-celebrate-ideas-fun-games-treats-activities-things-to-do-easy-countdown-20

  1. SŁODKIE FONDUE

Cudowny sposób na fondue bez potrzeby paćkania się czekoladą. Z ciasta biszkoptowego wycinamy niewielkie kwadraciki. Do jednych miseczek wlewamy sos czekoladowy lub owocowy do innych dodajemy kolorowe posypki, czekoladowe groszki itp. Dużo cukru, dużo frajdy J.

new-years-eve-kids-family-celebrate-ideas-fun-games-treats-activities-things-to-do-easy-countdown-13

Dodaj komentarz