Splitcake – rewolucja w malowaniu twarzy

face_painting_one_stroke_fast_butterfly_by_facepaintingparadise-d7xc8rc2Jeśli jesteście animatorami malującymi buźki na dziecięcych imprezach pewnie szukacie nowych inspiracji w Internecie. Być może Waszą uwagę przyciągnęły tęczowe wzory profesjonalnych facepainte’rów. Zastanawialiście się, jak powstają takie cuda? Technika ta nazywa się „one stroke” i wykorzystuje się do niej specjalnie farby do malowania twarzy – tak zwane splitcake’i.

 

Technika „one stroke” polega na tym, że za jednym pociągnięciem pędzla lub przeciętej na pół okrągłej gąbki, nakłada się kilka kolorów jednocześnie. Pozwala ona uzyskać niesamowicie dekoracyjne efekty idealnego cieniowania, niewielkim nakładem pracy. Natomiast splitcake’i to farby, w których kilka kolorów ułożonych jest obok siebie w opakowaniu, najczęściej w formie cienkich pasków. Ułożenie kolorów ma również duże znaczenie!

 

W Polsce, gdzie rynek branży animacyjnej jest jeszcze młody, wybór farb do twarzy (a w szczególności split cake’ów) jest bardzo ograniczony. Staramy się jednak uzupełniać te braki. 😉 Splitcake’i znajdziecie w naszym Sklepie Animatora Zabaw.

 

blog-butterfly211_facepainting_l3

Dodaj komentarz