STROJE KARNAWAŁOWE – zrób to sam

wróżka 1STROJE KARNAWAŁOWE – zrób to sam

Karnawał – czas bali i maskarady. Czym by był bal karnawałowy bez spektakularnego stroju? Jeśli nie zadowalają Was przebrania dostępne w hipermarketach, spróbujcie stworzyć coś swojego. Przedstawiamy kilka tutoriali na wykonanie prostych i zarazem pomysłowych strojów, z których, przy pomocy niewielkich modyfikacji, można wykonać dowolne przebranie. A zatem, majsterkowicze – do dzieła!

 

 

 

 

 

 

 

TIULOWA SPÓDNICZKA TUTU

motyle

Tiulowe spódniczki są kolorowe i z pewnością spodobają się każdej dziewczynce, a przy tym łatwo je wykonać. Tiulowa spódnica może być bazą do stroju księżniczki, motyla, wróżki, biedronki i wielu innych.

Co nam będzie potrzebne?

– miękki tiul w dowolnym kolorze, ilość zależy od ilości warstw oraz długości spódnicy. Jeśli spódniczka ma być krótka, to wystarczy 1 metr

– taśma do TUTU – na zdjęciu to jest to różowe w kratkę J

OPCJONALNIE:

– materiałowe kwiatki

– klej na gorąco

Tiul tniemy na pasy szerokości ok 20-30 cm i przeplatamy je przez taśmę TUTU, jak to jest pokazane na zdjęciu. W zależności od tego, jak obfitą chcemy mieć spódnicę tyle robimy warstw tiulu. To wszystko! Spodniczka TUTU gotowa. Jeśli ze spódniczki chcecie zrobić sukienkę, za pomocą kleju na gorąco można przymocować kwiaty do tej części taśmy, która będzie gorseten, a następnie, z tiulu zrobić ramiączka.

tutu

 

SKRZYDŁA WRÓŻKI

Skrzydła to atrybut wielu magicznych stworzeń ale również zwierzątek, takich jak motyle, ważki czy biedronki. Skrzydła można robic na wiele sposobów, ale my postanowiliśmy zaprezentować ten najłatwiejszy i zarazem bardzo efektowny.

Co nam będzie potrzebne?

– druciane wieszaki lub po prostu niezbyt miękki drut, który łatwo da się formować

– taśma klejąca, może być izolacyjna lub klej na gorąco

– rajstopy w dowolnym kolorze, ilość zależy od ilości paneli, z którym maja składać się skrzydła

– guma krawiecka, szerokość ok 2 cm

OPCJONALNIE:

-brokat w żelu

-materiałowe kwiaty, wstążki, cekiny

Druciane wieszaki prostujemy i formujemy szkielet skrzydła. Za pomocą taśmy lub kleju na gorąco łączymy oba końce drutu a następnie sklejamy skrzydła ze sobą. Na powstałą konstrukcję naciągamy jedną nogawkę rajstopy. Tę sama czynność powtarzamy z każdym panelem skrzydła. Następnie zabezpieczamy rajstopy taśma lub klejem przez ześlizgnięciem się ze stelaża. Skrzydła już prawie gotowe. Wystarczy przykleić gumki, dzięki którym skrzydełka można będzie umocować na plecach oraz ozdobić je według własnego pomysłu kwiatami, brokatem czy cekinami.

wróżka

 

USZY I OGONEK

fox

 

Uszy i ogonek – tylko tyle wystarczy, by przeobrazić się w dowolnego futrzaka. Zaczynamy!

Co nam będzie potrzebne?

-opaska

-tektura

-klej na gorąco lub dostępny w każdym sklepie papierniczym klej Magic

-sztuczne futerko w dowolnym kolorze

-nożyczki

-guma krawiecka

Z tektury wycinamy szablon uszek i ogonka, odrysowujemy na lewej stronie futerka i również wycinamy. Za pomocą kleju mocujemy futerko do kartonika wyciętego w kształcie uszek, a już gotowe uszka do opaski. Jest to łatwiejszy sposób niż pokazany w tutorialu. Postępujemy podobnie z ogonkiem, który przymocowujemy do gumki. Gotowe!

fox tail diy no sew

 

Diy_fox_ears_tutorial

 

Dodaj komentarz