TĘCZOWE URODZINY – od dekoracji po poczęstunek

Rainbow_Candy_Buffet_0125Pisaliśmy już o nowych trendach urodzinowych prosto z Ameryki. Wśród różnych pomysłów największą karierę robią tam tęczowe przyjęcia.

Tęczowe urodziny są łatwe w przygotowaniu, stosunkowo niedrogie i lubiane przez dzieci w różnym wieku. Wszystko, począwszy od zaproszeń, po dekoracje i łakocie może być podyktowane tęczową kolorystyką. Poniżej podajemy gotowy przepis, jak zamienić zwykły pokój w bajecznie kolorową krainę.

 

PLANOWANIE I ZAPROSZENIA

Poza podstawowym wyposażeniem każdej sali urodzinowej, takim jak obrus, jednorazowe talerzyki, kubki i serwetki, można rozważyć zakup lub wykonanie samemu elementów, które wzbogacą przyjęcie:

– kolorowy papier lub bibuła do wykonania ozdób

– tęczowe cukierki, takie jak: M&M’s, Skittles’y, lizaki81e643a05ad0720eb2bacf020f349ac7

– kolorowe farby do twarzy, na przykład rainbowcake’i

– kolorowa piniata

ZAPROSZENIA

Jeśli macie trochę czasu, warto przygotować tęczowe zaproszenia własnoręcznie. Najprościej wydrukować je na kolorowej drukarce korzystając z dostępnych w sieci, darmowych wzorów. Można też posłużyć się kolorowym papierem i bibułą. Możliwości jest mnóstwo.

 

DEKORACJE

Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na dekoracje tęczowego przyjęcia. Dodatkowo możecie rozejrzeć się po domu szukając inspiracji lub odwiedzić zagraniczne strony o tematyce urodzinowej.

Rainbow_Candy_Buffet_0125– Tęczowe przebieranki. Możecie poprosić gości, by przyszli ubrani w jednym z kolorów tęczy, co urozmaici imprezę. Pamiętajcie, by każdemu dziecku przydzielić jeden kolor, by uniknąć sytuacji, w której większość dziewczynek wybierze różowy, a chłopcy czarny 😉

– Dekorując stół przydzielcie każdemu miejscu kolor odpowiadający kolorowi, w jaki ubrane będą zaproszone na przyjęcie dzieci.

– Pamiętajcie o tęczowych girlandach z balonów i bibuły. Będą wyglądały niesamowicie nad stołem lub bufetem.

 

POCZĘSTUNEK

Poczęstunek to ważny element każdej urodzinowej imprezy. Zwykle największe wzięcie mają słodycze, ale jeśli koniecznie chcecie namówić dzieciaki na coś o mniejszej ilości cukru, w naszym urodzinowym menu znajdziecie owocowe sałatki czy tęczowe kanapki.

 

TĘCZOWE MENU

– Tęczowy tort – z pewnością będzie jedną z największych kulinarnych atrakcji urodzinowych. Jeśli czujecie się na siłach cake-2możecie spróbować wykonać tort przekładany biszkoptami we wszystkich kolorach tęczy. Jeśli nie jesteście mistrzami kuchni z pewnością wystarczy udekorować tort cukierkami, tęczowym jadalnym konfetti lub owocami.

– Tęczowy talerz owoców – nic prostszego. Wystarczy pokroić owoce i ułożyć na paterze. Pamiętajcie, że im więcej kolorów tym lepiej.

– Tęczowy bukiet słodyczy – bufety z łakociami robią prawdziwą furorę nie tylko na urodzinach. Wielobarwne lizaki o fantazyjnych kształtach, tęczowe draże i cukierki wystarczy przesypać do przezroczystych pojemników (mogą być słoiki z dużym otworem) i ustawić na udekorowanym wcześniej stole.

Dodaj komentarz